O hoteli

"Výborná poloha a výhľad, neskutočne milý personál, úžasné jedlo - raňajky, 4-chodové večere. Na Slovensku je tento hotel číslo 1. Mali sme to šťastie tu stráviť 3 dni s nádherným počasím." Tomáš, 4. septembra 2016

Ubytujte sa v najvyššie položenom hoteli v Strednej Európe a prebúdzajte sa v oblakoch.

Nechajte sa ráno vylákať z postele prvými lúčmi vychádzajúceho slnka a hneď pri svitaní vybehnite z izby priamo na čerstvo upravené zjazdovky. Zažite jedinečný pocit voľnosti a nespútanosti, keď hrdo stojíte na vrchole Chopku pripravený pokoriť čerstvý menčester. Len vy a rozsiahle biele pláne. Najvyššie položený ski in – ski out hotel v Strednej Európe vás pozýva prežiť tie najkrajšie chvíle v lyžiarskom stredisku Jasná. Keď slnko začne zapadať, pohodlne sa usaďte a vychutnávajte si nádherné prírodné divadlo. Miliónmi hviezd posiatu oblohu máte takmer na dosah ruky.

Jedinečná poloha priamo na vrchole Chopka robí z hotela Rotunda výnimočné miesto. Ak ste milovníkom hôr a prírody a hľadáte dobrodružstvo alebo túžite po romantike vo dvojici, u nás nájdete svoj malý raj.

Hotel Rotunda je synonymom unikátnej atmosféry a krásnych zážitkov. Dokonalé pohodlie na exkluzívnom mieste a nádherný výhľad na panorámu Vysokých Tatier či kotliny Slovenska priamo z izieb hotela Rotunda očarí každého hosťa. Každá z izieb hotela vás prekvapí svojím útulným a vkusným zariadením. V hoteli sa nachádza len pár izieb, vďaka čomu ponúka Rotunda svojím hosťom dokonalé intímne prostredie a pocit výnimočnosti.

Vychutnávajte si slnečné rána z panoramatickej reštaurácie Rotunda, kde vám okrem raňajok naservírujeme aj jedinečné výhľady a večer vás zohrejeme pri praskajúcom krbe.

Otvorením Rotundy v decembri 2013 sa prepojili 2 turistické centra – severná a južná časť Chopku. Vďaka tomu si môžu hostia hotela Rotunda a návštevníci strediska užiť viac zábavy a dobrodružstva.

Hotelové služby

Našou prioritou je poskytnúť vám maximálny komfort, preto vám poskytneme doplnkové hotelové služby s prihliadnutím na vaše individuálne potreby.

Služby na objednávku
  • informačné turistické služby,
  • predaj hotelovej kozmetiky,
  • zapožičanie piknikového koša a deky,
  • hotelový trezor,
  • detská postieľka,
  • kopírovanie, sekretárske služby,
  • zapožičanie konferenčnej techniky (flipchart, dataprojektor).

Obnova Rotundy

Do Rotundy sa 28. decembra 2013 po viac ako 10 rokoch vrátil život. Rotunda bola aj v minulosti útočiskom pre lyžiarov a turistov pred nepriaznivým počasím. Najkrajšie časy zažila vrcholová stanica na Chopku s vyhliadkovou reštauráciou Rotunda v 50. rokoch minulého storočia. Zastarané zariadenia technicky nevyhovovali a tak koncom 90. rokov Rotunda na Chopku svoju prevádzku ukončila. V súčasnosti si jej návštevníci môžu opäť vychutnať panoramatický výhľad na Tatry, Liptov a Horehronie, občerstviť sa vo vyhliadkovej reštaurácii a dokonca ponúka Rotunda aj ubytovanie v moderne zariadených izbách.

Projektant a stavebný inžinier súčasnej Rotundy Tomáš Moravčík sa pri projektovaní tej dnešnej inšpiroval históriou a myšlienkou prepojenia severnej strany a južnej strany Chopku do vyhliadkovej reštaurácie. Všetky nové objekty staníc, aj Rotundy, boli postavené na pôvodnom mieste starej stanice len s veľkorysejšími a komfortnejšími priestormi.

Na pôvodnú Rotundu a výstavbu vrcholovej stanice lanoviek na Chopku si spomína aj Ján Žižka z Hýb, 87-ročný vedúci montážnej čaty lanoviek takto: „Boli to ťažké časy, stanicu sme stavali v zime, vonku mrzlo, topili sme si sneh na vodu a tak si varili, bolo to v 51. – 52. roku minulého storočia. Pôvodná Rotunda sa stavala jeden rok, pomocná lanovka vozila stavebný materiál, neboli žiadne helikoptéry. Za mojich čias sa do zeme zakopával aj elektrický kábel. Počasie nám komplikovalo a sťažovalo robotu už vtedy, robili sme 14 aj 15 hodín denne. Pôvodná Rotunda bola iná v tom, že sme tu mali aj hvezdáreň. Na Chopok som prišiel po 20 rokoch. Je tu obrovská výstavba, klobúk dolu, dnes je to na úrovni.“

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom rezervácie ubytovania, dostupnosti, firemných podujatí a pod., neváhajte nás kontaktovať.

Kontaktujte nás

*
*
* povinné polia

nove weby<